İstiklal Mah. Kavaklıdere Cad. No: 63/A Ümraniye/İstanbul
İstiklal Mah. Kavaklıdere Cad. No: 63/A Ümraniye/İstanbul
Post Image
02 Oca, 2021
Yazar Umraniye_Elektrikci
0 comment

Kablo Nasıl Bağlanır

Kablo nasıl bağlanır (büküm)

Mevcut standarda göre, yeterli temas ve güvenilir bağlantı sağlamadığı için kullanılamaz. Bu yöntem, herhangi bir başka bağlantı yöntemi ile değiştirilebilir.

Kablo nasıl bağlanır (klemens)

Bu yöntem aynı zamanda elektrikçiler tarafından da tercih edilir, ancak ellerinde sıradan bir tornavida tutabilen bir kişi tarafından kolayca kullanılabilir. Bu, lehim olmadan elektrik kablolarını bağlamanın ilk yollarından biridir. Bugün, neredeyse her elektrikli cihazda, bu bağlantının bir varyantını görebilirsiniz – bu, güç kaynağı kablosunun bağlı olduğu çıkış terminalidir.

Klemensler, plastik (polimer) veya karbolit mahfaza içinde sızdırmaz bir temas plakasıdır. Çok ucuza mal oluyorlar, neredeyse tüm elektrikli ürünler satan bir mağazada var.

Terminal bloklar uygun, ucuzdur, bakır ve alüminyum telleri, farklı çaplarda iletkenleri, tek ve çoklu bağlamanızı sağlar

Bağlantı tam anlamıyla saniye sürüyor. İzolasyon iletkenden çıkarılır (yaklaşık 0,5-0,7 cm), oksit film çıkarılır. Sokete iki iletken takılır – biri diğerinin karşısında – ve cıvatalarla sabitlenir. Bu cıvatalar, bağlantıyı sağlayan metale temas plakasına bastırır.

Bu bağlantı yönteminin avantajı: farklı kesitli, tek damarlı tellerin kordonlu olarak bağlanması mümkündür. Dezavantaj, sadece bir çift telin bağlı olmasıdır. Üç veya daha fazla bağlamak için jumper takılmalıdır.

İletişim

  • İstiklal Mah. Kavaklıdere Cad. No: 63/A Ümraniye/İstanbul
  • 7/24
  • 0216 540 69 90
Teklif Al
Gönder
Merhaba,
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?
Call Now Button